Ugrás a tartalomhoz

Pályázati hirdetmények

Pályázati azonosító: EGYH-KCP-19-1019

Pályázat kiírója: BGA Zrt.

Elnyert támogatási összeg: 400.000 Ft visszanemtérítendő támogatás

Pályázat célja: Romhányi Plébánia épületfelújítása valamint családos

Megvalósult program:

A Romhányi Plébánia a támogatási összeget 3 területen használta fel.
1. Családos tábor (2019. július 18-19)
A két napos tábor célja az volt, hogy a plébániához tartozó családokból közösséget kovácsoljunk. Ezért kifejezetten olyan programokat választottunk, hogy a családok jól érezzék magukat és a gyerekek és a felnőttek is elmélyítsék ismertségüket. Ennek tükrében ellátogattunk Máriabesnyőre (Bazilika látogatás), a Veresegyházi Medvefarmra, és csapatépítő napon vettünk részt a nőtincsi Seholszigeten. A támogatást belépőjegyekre és étkezésre fordítottuk. A táborban 6 család (12 felnőtt, 17 gyermek)

2. Játékok, eszközök
A támogatás egy részét sporteszközökre és játékokra fordítottuk, amelyeket a táborokban és a közösségi alkalmakkor is tudunk hasznosítani. Sajnos ezen a területen a Plébánia eszközparkja nagyon hiányos volt, így ezzel lényegesen több szabadidő eltöltési lehetőséget tudunk kínálni a közösség tagjainak.

3. Sörpad vásárlás
A támogatásból lehetőségünk nyílt sörpadgarnitúrák vásárlására, amelyet számos területen tudunk hasznosítani (plébániai foglalkozások, agapék, táborok, közösségi alkalmak, Karitász programok)

Magyar Falu Program 2021.

MFP azonosító: 1015369215

Pályázati azonosító: MFP-EKT/2021

Pályázat tárgya: Egyházi közösségi terek fejlesztése

Pályázat kiírója: Magyar Államkincstár

Elnyert támogatási összeg: 14 660 465 Ft

Pályázat címe és célja: Helyi egyházi közösségi terek fejlesztése a Romhányi Plébánián

A pályázati forrásból lehetőség nyílt az évek óta romló állapotú plébánia épület részleges felújítására. Megtörtént a felszíni vizek és csapadék vizek elvezetése, amellyel együtt elbontásra került a járda és szikkasztó került kialakításra. A falakat vízszigeteléssel látta el a kivitelező. A belső helyiségek padozatát felszedték és a vízelvezetés érdekében aljzatbeton rétegrendet kapott. A fűtés korszerűsítése szintén megtörtént.
A belső terek valamint a homlokzat saját forrásból történő felújításával a plébánia teljesen új külsőt-belsőt kapott. A felúljított terek alkalmasak a közösségi programok megszervezésére, biztonságosak és komfortosak minden évszakban. A plébánián egyre fellendülő közösségi élet állandó helyszínévé válnak így a felújított közösségi terek.