Pályázati hirdetmények

Pályázati azonosító: EEÖR-KP-1-2021

Pályázati kiírója: BGA Zrt.

Elnyert támogatási összeg: 14.125.384 Ft visszanemtérítendő támogatás

Pályázat célja: Romhányi Szent György Katolikus templom tetőfelújítás második ütem

Megvalósult program:

Pályázati azonosító: EGYH-KCP-19-1019

Pályázat kiírója: BGA Zrt.

Elnyert támogatási összeg: 400.000 Ft visszanemtérítendő támogatás

Pályázat célja: Romhányi Plébánia épületfelújítása valamint családos tábor megszervezése

Megvalósult program:

A Romhányi Plébánia a támogatási összeget 3 területen használta fel.
1. Családos tábor (2019. július 18-19)
A két napos tábor célja az volt, hogy a plébániához tartozó családokból közösséget kovácsoljunk. Ezért kifejezetten olyan programokat választottunk, hogy a családok jól érezzék magukat és a gyerekek és a felnőttek is elmélyítsék ismertségüket. Ennek tükrében ellátogattunk Máriabesnyőre (Bazilika látogatás), a Veresegyházi Medvefarmra, és csapatépítő napon vettünk részt a nőtincsi Seholszigeten. A támogatást belépőjegyekre és étkezésre fordítottuk. A táborban 6 család (12 felnőtt, 17 gyermek)

2. Játékok, eszközök
A támogatás egy részét sporteszközökre és játékokra fordítottuk, amelyeket a táborokban és a közösségi alkalmakkor is tudunk hasznosítani. Sajnos ezen a területen a Plébánia eszközparkja nagyon hiányos volt, így ezzel lényegesen több szabadidő eltöltési lehetőséget tudunk kínálni a közösség tagjainak.

3. Sörpad vásárlás
A támogatásból lehetőségünk nyílt sörpadgarnitúrák vásárlására, amelyet számos területen tudunk hasznosítani (plébániai foglalkozások, agapék, táborok, közösségi alkalmak, Karitász programok)

Magyar Falu Program 2021.

MFP azonosító: 1015369215

Pályázati azonosító: MFP-EKT/2021

Pályázat tárgya: Egyházi közösségi terek fejlesztése

Pályázat kiírója: Magyar Államkincstár

Elnyert támogatási összeg: 14 660 465 Ft

Pályázat címe és célja: Helyi egyházi közösségi terek fejlesztése a Romhányi Plébánián

A pályázati forrásból lehetőség nyílt az évek óta romló állapotú plébánia épület részleges felújítására. Megtörtént a felszíni vizek és csapadék vizek elvezetése, amellyel együtt elbontásra került a járda és szikkasztó került kialakításra. A falakat vízszigeteléssel látta el a kivitelező. A belső helyiségek padozatát felszedték és a vízelvezetés érdekében aljzatbeton rétegrendet kapott. A fűtés korszerűsítése szintén megtörtént.
A belső terek valamint a homlokzat saját forrásból történő felújításával a plébánia teljesen új külsőt-belsőt kapott. A felúljított terek alkalmasak a közösségi programok megszervezésére, biztonságosak és komfortosak minden évszakban. A plébánián egyre fellendülő közösségi élet állandó helyszínévé válnak így a felújított közösségi terek.

Magyar Falu Program 2022.

MFP azonosító: 1015369215

Pályázati azonosító: MFP-EKT/2022

Pályázat tárgya: Egyházi közösségi terek fejlesztése

Pályázat kiírója: Magyar Államkincstár

Elnyert támogatási összeg: 4 995 520Ft

A pályázatban a plébánia épületéhez tartozó beton felület előtetővel történő beépítésére pályáztunk. A 90 nm alapterületű előtető a közösségi terek számának bővítését jelenti, hiszen nyári napsütéses időben árnyékot ad, kedvezőtlenebb időjárás esetén pedig védelmet biztosít az eső és szél elől. Az előtető jó szolgálatot tesz közösségi alkalmaknál, táboroknál is, illetve azon alkalmakkor amikor a plébánia belső közösségi terei kicsinek bizonyulnak. A stabil szerkezetnek köszönhetően, esős és szeles időben is, amikor még a hőmérsékleti viszonyok kedvezőek, meg tudjuk tartani programjainkat az előtetőnek köszönhetően.