Dúl Géza

Dúl Géza vagyok, 1974-ben szenteltek pappá, több helyen voltam káplán, majd 1987-től Valkón és Cegléden plébános. 1999-ben Valkón a helyi cigányság körében létre jött egy felnőtt katekéziscsoport. 2004-től kezdve az MKPK cigánypasztorációs referense lettem. Az európai Cigánypasztorációs Egyesület, a CCIT tagjaként, részt veszek az Európai cigánypasztorációt áttekintő évenkénti konferencián. 2007-től kezdve a Váci Egyházmegye cigánypaszorációjára függetlenített Beer Miklós püspök atya. Megalapította az első oltárra emel cigány emberről, Boldog Ceferino Gimenez Mallá-ról elnevezett cigánypasztorációs irodát, a Ceferino Házat. Azóta egy cigánypasztorációs hálózat jött létre az egyházmegyében. Közösségi házainkban hátrányos helyzetű, többnyire roma gyerekeket délutáni foglalkozásokon készítünk fel a következő napi iskolai foglalkozásokra, játékos közösségépítő programokat biztosítunk számukra. 2012-2016-ig a Mária Rádió programigazgatója voltam. A kor előrehaladtával, az ember ereje nem növekszik.  2017-től a püspök úr Romhányba helyezett, Szátokon a romos állapotú kocsma újjáépítésével, közösségi házzá alakításával, a Ceferino Ház hálózatának központi irodáját alakítottuk ki. Közben a plébánosi teendőket Molnár András diakónus vette át, 2018 augusztusától moderátorként segítem munkáját.